17. 9. 2020 výlet do ZOO Plzeň, třída Sluníček

Koncem září jsme jeli s dětmi do ZOO v Plzni. Počasí nám naštěstí přálo, a tak nám nic nebránilo v tom si výlet užít. V Plzni jsme byli ráno v devět hodin. U brány na nás čekala paní Jindřiška Hopová, která je veterinární sestra, a protože právě ona toho o zvířátkách hodně ví, doprovázela nás po zoologické zahradě a odborně nám  o nich vykládala. Tento projekt je financován ze Šablon II Letiny a děti měly dopravu i vstup do ZOO zdarma.

Hned za branou jsme si dali svačinku, to abychom měli dost sil na cestu.  První naše kroky vedly kolem klokanů a vodních ptáků, prošli jsme pavilon opic a pavilon Tajemný svět africké noci. U jezírka jsme pozorovali tučňáky, jak se krmí rybami, jak se honí ve vodě a jak se při chůzi legračně kolíbají. Pak jsme pokračovali kolem vlků, zeber, antilop, lemurů, viděli jsme v pavilonu hady, ve velké voliéře velké ptáky  –  supy bělohlavé. To už naše děti dostávaly hlad. Usadili jsme se na nejbližších lavičkách a snědli si chléb se sýrem, který nám zabalily naše paní kuchařky.

Opět jsme měli plná bříška a mohli jsme pokračovat dále. Prošli jsme pavilonem žiraf a nosorožců, ty jsme uvnitř bohužel neviděli, protože se právě proháněli venku. Došli jsme k medvědům a pak jsme se vyšplhali  do velkého kopce za tygry. Ale ani tygry jsme neviděli, protože se před námi dobře schovali.

Vrátili jsme se tedy z kopce dolů a konečně jsme si mohli prohlédnout 3 žirafy s krásně dlouhými krky.

Děti začaly být trošku unavené a tak jsme museli dát opět malou svačinku. A právě po svačince jsme se zastavili u velbloudů a měli jsme štěstí, protože pan ošetřovatel přinesl kbelík s mrkvičkou, salátem a jablíčky a nabídnul dětem, ať velbloudy nakrmí. To nemusel říkat dvakrát. Děti se s radostí pustily do krmení velbloudů a ohromně si to užívaly. Hned vedle výběhu velbloudů jsme ještě pozorovali malé hrošíky, brodivé ptáky, makaky. To už byly dvě hodiny, na nás čekal autobus a my jsme vyrazili k domovu. Po cestě se některé děti v autobuse pěkně prospaly a pak už jen čekaly na maminky a tatínky, až si je vyzvednou ze školky domů a až jim budou moci vyprávět, co všechno v ZOO zažily.

Druhý den v pátek  jsme si ve školce povídali o tom, komu se líbilo jaké zvířátko. Děti nakreslily krásné obrázky. Pepíček nakreslil lva, Julinka žirafu, Jára tučňáka, Ládík krásného velblouda. Na  další týden jsme ještě zařadili téma ZOO, aby si děti mohly vše dostatečně prožít.

Datum vložení: 23. 9. 2020 10:32
Datum poslední aktualizace: 23. 9. 2020 10:32