Čerti u nás ve školce

Čerti ve třídě Sluníček

Jako každý rok, i k nám do třídy Sluníček přišli 5. prosince čerti s Mikulášem. Čerti byli sice jen dva, ale spolu s Mikulášem a andělem dokázali dětem nahnat strach. Některé děti se bály, jiné se tvářily statečně, ale zazpívat písničku, nebo přednést básničku, zvládly všechny děti. Za odměnu dostali všichni balíček a papírovou truhličku plnou dobrot. Po odchodu čertů si děti upekly čerty, Mikuláše a anděly z lineckého těsta. Těsto děti s paní učitelkou Monikou společně zadělaly, vyválely, figurky vykrájely a naše hodné paní kuchařky nám je upekly. Pak už jen stačilo figurky ozdobit a děti si je s nadšením odnášely domů.

Za třídu Sluníček, V. Andělová

Jak jsme ve třídě Koťátek prožili čertovský týden

Tento týden k nám do školky měli zavítat čerti a tak jsme se na ně museli připravit. Celý týden jsme si o nich povídali, proč za dětmi chodí, co to je zlobení a co asi v pekle dělají. Jedno takové peklo jsme si dokonce ve třídě postavili. Také jsme si upekli čerty z perníkového těsta. První den jsme dělali těsto. Nejprve jsme si ukázali a pojmenovali všechny suroviny a pak jsme začali zadělávat. Děti přisypávaly suroviny do mísy a míchaly nejprve vařečkou, pak i pěkně rukama. A samozřejmě také ochutnávaly. Druhý den děti těsto vyválely pomocí válečku, samy si vykrojily čerta, anděla nebo Mikuláše a odnesly jej opatrně na plech. Paní uklízečka nám perníčky upekla dozlatova. Třetí den si děti samy perníčky krásně nazdobily bílkovou polevou a odpoledne si je slavnostně odnesly domů.

Děti se na příchod čertů těšily a zároveň i bály. Někteří dělali hrdiny, ale jakmile čerti do třídy vešli, běželi se schovat. Děti společně čertům, Mikulášovi a andílkovi řekly básničku a zazpívaly písničku, kterou se naučily. Pak každé dítě řeklo samostatně připravenou básničku a od anděla dostalo balíček plný dobrot.

Za třídu Koťátek I. Hampejsová

Datum vložení: 24. 12. 2019 1:58