Co dělají hasiči

V únoru jsme se zapojili do výtvarné části okresního kola soutěže Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska s názvem „ Požární ochrana očima dětí a mládeže.“

V únoru jsme se zapojili do výtvarné části okresního kola soutěže Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska s názvem „ Požární ochrana očima dětí a mládeže.“

Celý týden jsme si na hasiče hráli. Povídali jsme si, co už o nich víme, kde a jak pomáhají lidem v nouzi. Byli jsme se podívat v letinské hasičské zbrojnici, kde si děti prohlédly hasičské auto, požární hadice a oblečení, které používají hasiči při zásahu. V tělocvičně jsme si postavili překážkovou dráhu pro budoucí hasiče. Vždyť každý správný hasič potřebuje „pořádnou kondičku.“

Ve třídě jsme cvičili s provázky (krátké hadice), lezli jsme nahoru a dolů po žebřinách. S opravdickou hadicí jsme hasili vyrobený papírový oheň. Do velké stříkačky jsme nabírali vodu, pak prošli připravené překážky a vodou ze stříkačky jsme uhasili náš oheň. To děti opravdu moc bavilo. Když jsme si povídali o hasičích, jak pomáhají i u dopravních nehod, tak jsme si oblékli na sebe vestičky různých dopravních prostředků a děti na daný signál vytvořily dopravní nehodu, při které boural určený počet aut. Hasič, který stál připravený stranou, musel zasáhnout a vozidla vyprostit a odtáhnout.

Další den jsme vybírali a pojmenovávali obrázky nářadí a náčiní, které může používat hasič a pak jsme se šli podívat na vybavení školní dílny. Také jsme si zkoušeli přeřezávat opravdickou pilkou polínko, jako když hasič přeřezává strom padlý přes cestu.

V pátek jsme shrnuli všechny své informace.  Zopakovali jsme si, co všechno  víme a děti kreslily obrázky o hasičích a s hasičskou tématikou. Všem dětem se obrázky moc povedly. Nám učitelkám dalo opravdu velkou práci vybrat do soutěže jen tři obrázky. Teď už jen zbývá držet dětem palce, aby v soutěži vyhrály nějakou cenu.

Za třídu Sluníček Václava Andělová

Datum vložení: 16. 2. 2021 18:50