Provoz školy od 12. 4.

Vážení rodiče,

od pondělí 12. 4. bude probíhat prezenční výuka (žáci jdou do školy) pro třídy 1., 2., 3. a 5. Žáci 4. třídy nastoupí do školy 19. dubna...

Vážení rodiče,

od pondělí 12. 4. bude probíhat prezenční výuka (žáci jdou do školy) pro třídy 1., 2., 3. a 5. Žáci 4. třídy nastoupí do školy 19. dubna. V době, kdy budou třídy doma, bude probíhat distanční výuka jako doposud. Od 12. 4. je povinné testování, a to pravidelně v pondělí a ve čtvrtek. Kvůli testování žáků jsme nuceni zrušit ranní družinu v tyto dny (pondělí a čtvrtek). V ostatních dnech bude ranní družina zachována, odpolední družina bude beze změny celý týden. V testovací dny budou žáci chodit do školy až v 7.45 hodin, kdy si je převezmou zaměstnanci školy a provedou testování. Testy si budou žáci provádět sami, pouze za dohledu pedagogů. Vše jim velmi podrobně vysvětlíme a ukážeme. U žáků 1. a 2. třídy mohou v případě potřeby asistovat zákonní zástupci.

Děti v mateřské škole budou od pondělí 12. 4. rovněž před vstupem testovány. Do školky mohou pouze děti předškolního věku a děti zaměstnanců, kteří jsou začleněni mezi profese, které to umožňují. To znamená, že i mladší děti, pokud splňují tuto podmínku, mohou do školky. V režimu mateřské školy se nic nemění, můžete chodit tak jako obvykle, paní učitelky vám vše rády vysvětlí. U testování dětí v MŠ je nutná přítomnost rodinného příslušníka, který testování provede.

V případě pozitivního výsledku ve škole i ve školce budeme postupovat dle stávajících předpisů.

Školní družina bude mít od pondělí otevřena dvě oddělení ve stejném čase jako obvykle, ale pouze s tím rozdílem, že v pondělí a čtvrtek nebude fungovat její ranní provoz.

Provoz školní jídelny bude zachován. Vyzvedávat obědy a odnést si je domů mohou i žáci, kteří jsou na distanční výuce.

Při všech činnostech v základní i mateřské škole budeme dodržovat veškerá hygienická nařízení a zachovávat homogenitu jednotlivých skupin. Nadále platí, že žáci musí mít roušku (kromě dětí v MŠ) a dospělí respirátor, případně roušku, která mu odpovídá.

K tomuto sdělení přikládám materiály, které si můžete v případě vašeho zájmu pročíst.

Všem, kteří se poslední rok jakkoli podílíte na zvýšené spolupráci se školou, bych chtěl moc poděkovat alespoň touto formou a říci vám nejen za sebe, ale i všechny zaměstnance školy, že si toho vážíme a zároveň si uvědomujeme, že mnohým z vás to přináší spoustu nelehkých chvilek, ale chci věřit tomu, že se blíží doba, kdy si budeme moci společně říct, že to máme za sebou.

Mgr. Jiří Švolba, ředitel školy

Diagram testování