Inspirace na jarní prázdniny

Venku už se probouzí příroda a za chvíli budeme moci jaro přivítat i podle kalendáře. Symbolem jara jsou určitě ptáčci.

Venku už se probouzí příroda a za chvíli budeme moci jaro přivítat i podle kalendáře. Symbolem jara jsou určitě ptáčci.

Vytvoříš si je pouze z pruhu papíru. Odstřihni si proužek nejlépe z kratší části formátu A4. Klidně použij ozdobné nůžky. Papír může zůstat samozřejmě čistě bílý, ale můžeš ho ozdobit nakreslenými puntíky, proužky, vlnovkami, ale i srdíčky nebo si vypomoci razítky. Vzory můžou být klidně jen na jedné straně. Kromě bílého nebo barevného papíru se dá využít i proužek novin, balicího papíru či jakýkoliv jiný vzorovaný papír.

Na proužek papíru si můžeš klidně hned z jedné strany vystřihnout zobáček a z druhé ocas. Nic se ale nestane, pokud to necháš až na konec – tedy po složení. Zobáček můžeš také nalepit z barevného papíru, doplnit pohyblivé očičko a ocas může být klidně rozstříhaný a natočený (kolem tužky). Výroba je velmi jednoduchá a povede se hned na poprvé. Určitě jich zvládneš vyrobit i víc. Jistě přijdeš i na jiné nápady, jak si ptáčka ozdobit a vylepšit.

Tyto jarní ozdoby se dají zavěsit pomocí nitky, stuhy nebo provázku, který provlečeš přes horní část. Můžeš je ale i přilepit na špejli a využit jako zápichy.

Zajímavý “recyklační ”zápich vytvoříš také pomocí obyčejného víčka od PET lahve. Stačí na něj dolepit křídla, oko a zobáček z papíru, popřípadě pohyblivé očko nebo třeba použít starý knoflík. Dobře funguje tekutý Herkules. S připevněním špejle určitě požádej o pomoc mamku nebo taťku. Může se přilepit tavnou pistolí, nebo se do víčka udělá otvor a špejle se do něj zastrčí – jako na obrázku.  Dolepit (prostrčit) můžeš klidně i drátkové nožky.

Bc. Vendula Kováříková

Datum vložení: 5. 3. 2021 18:41