Advent a Vánoce v naší třídě

Již od začátku prosince jsme se v naší třídě připravovali na Vánoce. Co najdeme pod stromečkem? A když jsme trochu zazlobili? Ježíšek to určitě viděl! Musíme to napravit, ale co když už je pozdě? Ach jo…. To čekání je nekonečné. Takže pojďme si ten čas zpříjemnit.

Nejdříve jsme napsali dopisy pro Ježíška. Objevila se v nich různá přání – hračky, knížky apod., ale i přání zdraví, pohody v rodině, udržení přátelství a lásky. Nazdobili jsme si stromeček, pod který každý přinesl dáreček pro svého kamaráda. Větší děti vyrobily adventní věnec a vyzdobily truhlíky do oken. V hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností jsme si vyrobili spoustu hezkých vánočních výrobků, které jsme si odnesli domů – papírový adventní věnec, přáníčko pro naše nejbližší, stromeček z vlny, vánoční zápich do květináče.

Co by byly Vánoce bez cukroví! Paní učitelka a paní asistentka připravily těsto a polevu a my mohli vykrajovat, péci a zdobit perníčky. Moc se nám povedly, opravdu.

A už je tu poslední školní den před Vánoci. Každý si přinesl cukroví na ochutnání, uvařili jsme si čaj a vyzkoušeli jsme si některé z vánočních zvyků, o kterých jsme si povídali v hodinách českého jazyka. Házeli jsme pantoflem, krájeli jablíčko a pouštěli lodičky vyrobené šikovnými maminkami a tatínky ze skořápek ořechů. No a samozřejmě jsme si rozbalili dárečky od svých kamarádů. Všichni jsme z nich měli velkou radost.  Opět jsme si připomněli, že největším dárkem pro nás je to, že nás má někdo rád, že jsme tady spolu a můžeme se radovat ze společně stráveného času.

Přejeme Vám šťastný nový rok.

Mgr. Hana Alblová, Hana Doubková a žáci 1. a 4. ročníku

Datum vložení: 20. 12. 2018 16:52