Advent v naší třídě

Už od začátku adventu jsme se připravovali na Vánoce. Z přinesených bonbónů (naše zoubky plakaly, když uviděly tu kopu sladkostí) jsme si vytvořili adventní kalendář.

Už od začátku adventu jsme se připravovali na Vánoce. Z přinesených bonbónů (naše zoubky plakaly, když uviděly tu kopu sladkostí) jsme si vytvořili adventní kalendář. Každý den, než jsme odešli domů, jsme otevřeli sáček se správným číslem a každý si mohl vzít jeden bonbonů (tím jsme zoubky na čas uchlácholili). Třeťáci vyrobili krásný adventní věnec a každé ráno jsme rozsvítili ten správný počet svíček. Také jsme si o adventu povídali, takže víme, co advent je, jak ho prožívali lidé v dřívějších dobách a co jednotlivé symboly znamenají. A samozřejmě nesmíme zapomenout na stromeček. Ten se rozzářil každý den už od 1. prosince. Každé z dětí má na stromečku svoji ozdobu. Ze stromečku se budeme těšit až do Tří králů.

Nezapomněli jsme napsat Ježíškovi. Mimo přání oblíbených hraček, her apod. jsme si psali též o to, aby všichni byli šťastní, všechny děti měly milující rodiny, kamarády a hlavně, abychom se už zbavili covidu, roušek a žili tak, jako dřív. Přáníčka jsme vložili do roliček a pověsili na okna. A čekali a čekali a čekali, zda Ježíšek dopisy odnese. Tak se také stalo, ale..... bohužel se některé vrátily. Proč asi? Každé z dětí se muselo zamyslet, co bylo špatně. Přišli jsme na spoustu věcí. Nakonec dal Ježíšek všem šanci špatné chování napravit a dopisy odnesl. No uvidíme, jak jsme si to vzali k srdci.

Nejvíce jsme se těšili na poslední den ve škole, ale ne z důvodu, že nebude škola, ale že si uděláme malé Vánoce ve třídě. Pod stromečkem se už dříve začaly objevovat dárečky a to těšení bylo až k nesnesení. Ráno jsme si ještě povídali o tom, jak jsme se připravovali na Vánoce doma, také o štědrovečerních zvycích a ty jsme si také zkusili. Házeli jsme pantoflem, rozkrojili jablíčko, pouštěli lodičky. Venku jsme si zapálili prskavky. Uvařili jsme si každý svůj oblíbený čaj, k tomu jsme si dali vánoční cukroví....

Kdy už rozbalíme dárečky? Pustili jsme si koledy a dali se do nadělování. To bylo radosti! Každý měl ze svého dárku velkou radost a také potají pozoroval, co říká dárečku kamarád nebo kamarádka, kterého obdaroval on nebo ona.

Teď už nás čekají rodinné Vánoce a vánoční prázdniny.

Přejeme Vám pohodu, klid, štěstí, lásku a hlavně pevné zdraví.

Mgr. Hana Alblová a žáci 1. a 3. třídy

Datum vložení: 21. 12. 2020 8:26