Miniprojekt Jablíčkové dny v 1. třídě

Podzim už je v plném proudu a my prvňáčci už máme za sebou první školní měsíc.

Podzim už je v plném proudu a my prvňáčci už máme za sebou první školní měsíc. Možná, že se Vám to zdá jako krátký čas, ale už jsme zažili spoustu krásných dnů. Jen si vzpomeňte – opékání buřtů, výroba housenek z listí, dýňování v Čechově stodole, návštěva hasičské zbrojnice a samozřejmě první písmenka, počítání, spoustu legrace v zájmových kroužcích….

No a teď Jablíčkové dny. Chcete vědět, jak to probíhalo? První den jsme si přinesli jablíčka a hrušky. Nejdříve jsme si je pořádně prohlédli a řadili je např. podle velikosti, barvy, vůně. Poté jsme si z nich udělali výstavku a ohodnotili jsme je podle toho, jak se nám jablíčka líbila. Bylo moc milé, že úplně každé jablíčko dostalo nějaké body. Jíst jsme je nemohli, protože jsme si z nich vyrobili tiskátka. Paní učitelka dala každému z nás jedno velké papírové jablko nebo hrušku a my už mohli začít tiskat. Je pravda, že mnozí byli víc barevní než výkresy, aly my jsme si to moc užili. Ještě jsme se naučili jednu básničku a už se těšili na další den.

Hned ráno vyzbrojeni nastrouhanými jablíčky a dobrou náladou – tu máme mimochodem pořád - jsme začali připravovat pečení štrůdlu. Každý dostal jeden kousek těsta, ten jsme naplnili, pocukrovali a zavinuli. Někteří z nás snědli větší část nastrouhaných jablíček ještě dřív, než paní učitelky rozdaly těsto….. Když se nám ta naše dobrota upekla, měli jsme všichni boule za ušima, jak nám chutnalo! Mňam, to bylo boží!!!! (to jsou slova jednoho z prvňáčků). A po hodování přišel na řadu tanec. Kluci požádali o tanec dívky, bylo u toho mnoho smíchu. Mazurka Měla babka čtyři jabka byla též úžasná – to zase řekly paní učitelky.

Máme v plánu ještě mnoho dalších věcí, ale to je zatím naše tajemství.

Krásné podzimní dny přejí

prvňáčci a paní učitelky Hana Alblová a Hana Doubková