ŠKOLNÍ CYKLOVÝLET

Dlouho jsme si pohrávali s myšlenkou podniknout s dětmi cyklovýlet a prozkoumat tak okolí Letin na kolech. Po zvážení všech PRO a PROTI zvítězila strana PRO.

Dlouho jsme si pohrávali s myšlenkou podniknout s dětmi cyklovýlet a prozkoumat tak okolí Letin na kolech. Po zvážení všech PRO a PROTI zvítězila strana PRO. Pečlivě jsme naplánovali trasu a už jen vyčkávali na příznivé počasí. Dočkali jsme se a den „D“ byl stanoven na pondělí 28. 6. Před startem jsme zkontrolovali stav našich vozidel a v 8.30 hod jsme vyrazili vzhůru za dobrodružstvím směr Čertovo břemeno. Cesta vedoucí lesem byla uklidňující. U Čertova břemena jsme si udělali malou přestávku na občerstvení a dále pokračovali na Únětice. Ještě cestou jsme odbočili a podívali se na Hlubocké rybníky. Už před příjezdem do Únětic jsme věděli, že nás čeká jízda po celkem frekventované silnici s prudkým opravdu prudkým klesáním. Naše obavy byly zcela zbytečné, jelikož naši žáci uposlechli veškeré rady a pokyny. Jeli jako profíci a bezpečně se opět vrátili na vedlejší cestu vedoucí do Chocenického Újezda. Zde jsme si udělali zastávku v místním obchodu, abychom doplnili zásoby jídla a pití. A protože jsme byli rychlíci, trasu jsme si maličko prodloužili. Projeli jsme se ještě kolem rybníka Podhrázský, kaple sv. Barbory a rybníka Kněžský. Odtud už se naše cesta stáčela zpátky k domovu. Malé rozptýlení nás čekalo ve formě přejezdu potůčku, avšak nejhorší úsek naší cesty byl před námi - táhlé a dlouhé stoupání zpět k Čertovu břemenu. Posbírali jsme veškerou sílu a energii, a opravdu všichni šlápli do pedálu. Po zdolání jsme už jen sjížděli z kopečka až ke škole. Vrátili jsme se ve stejném počtu zdraví a krásně unavení.

Premiérového výletu se zúčastnilo celkem 19 žáků (3., 4. a 5. ročník) a 4 dospělí, takže docela slušná skupinka. Celkem jsme zvládli trasu dlouhou 22 km. Počáteční nadšení nás neopustilo ani při dojezdu, a proto věřím, že cyklovýlet zopakujeme. Kdoví, třeba se z toho stane i naše tradice.

Doubková Hana

Datum vložení: 3. 7. 2021 13:56