Výuka Jinak – Pražský hrad

O tom, že vyučování nemusí probíhat jen ve školních lavicích, se žáci druhého stupně přesvědčili v pondělí 13. září.

O tom, že vyučování nemusí probíhat jen ve školních lavicích, se žáci druhého stupně přesvědčili v pondělí 13. září. Hned ráno jsme se společně vydali autobusem do Prahy, abychom se prošli místy, kudy kdysi chodily slavné osobnosti našich národních dějin. Na Prašném mostě na nás čekaly paní průvodkyně. Protože nás bylo hodně, rozdělili jsme se na dvě skupiny. Společně jsme došli přes Jelení příkop ke vstupu do areálu Pražského hradu. Měli jsme štěstí, zrovna probíhalo střídání hradní stráže. Někteří se zde vyfotili a pak už jsme společně vstoupili na hradní nádvoří. Před prohlídkou Svatovítské katedrály jsme si společně zopakovaly některé důležité okamžiky z naší bohaté historie. Pak už následovala prohlídka katedrály doplněná zajímavým a podrobným výkladem. Navštívili jsme i Vladislavský sál – v současné době slouží jako místo, kde skládá slib nově zvolený prezident republiky a u příležitosti 28. října zde uděluje státní vyznamenání. Rovněž jsme navštívili místnost, ze které byli svrženi do příkopu Slavata a Martinic spolu s jejich písařem. Prohlédli jsme si i repliky korunovačních klenotů (originály jsou uloženy v katedrále za sedmi zámky). Pak jsme navštívili baziliku sv. Jiří a prohlédli si kapli, v níž jsou uloženy ostatky sv. Ludmily. Poté jsme zamířili do Zlaté uličky. Malinkaté domečky a ještě menší místnosti, upravené jako by je před chvílí opustila např. švadlena, kořenářka či zlatník, nás opravdu okouzlily. Poslední zastávkou byla hladomorna Daliborka. Po malém občerstvení jsme se pomalu vydali k autobusu. Návštěva Pražského hradu se nám všem líbila. Měli jsme skvělé průvodkyně a štěstí na krásné počasí, které teplotou okolo 25°C připomínalo, že léto stále ještě svoji vládu nevzdává. Následující den jsme si společně o zážitcích povídali ve třídách, prohlédli jsme si fotografie a vypracovali pracovní list s křížovkou. Ukázalo se, že naši žáci si opravdu zapamatovali spoustu nových informací a z toho jsme měli velkou radost.

Datum vložení: 20. 9. 2021 18:25
Datum poslední aktualizace: 20. 9. 2021 18:28