Návštěvnost
Návštěvnost:
ONLINE:0
DNES:193
TÝDEN:746
CELKEM:275070
Velikonoce patří mezi nejoblíbenější svátky jara. Jsou barevné a veselé, proto se na ně ve školce vždy moc těšíme a pečlivě se na ně připravujeme.
Velikonoce patří mezi nejoblíbenější svátky jara. Jsou barevné a veselé, proto se na ně ve školce vždy moc těšíme a pečlivě se na ně připravujeme.
Celý týden ve třídě Sluníček se nesl v duchu tradic, tvoření a zábavy. Děti se seznámily
s velikonočními zvyky a samy si je i vyzkoušely.
Začali jsme tím, že jsme si společně povídali o tom, co Velikonoce znamenají, jaké tradice
s nimi souvisejí a proč se slaví. Poté jsme se pustili do praktické části – pletli jsme pomlázky! Než jsme začali plést, proutky jsme nejprve poměřili – který je nejdelší, krátký, nejkratší. Byla to zábavná i poučná aktivita, při které si děti procvičily jemnou motoriku i trpělivost.
Ve třídě Koťátek jsme věnovali Velikonocům dva týdny. Děti si vyzkoušely křístání, šupání pomlázkou a společně jsem si upekli velikonočního beránka. Děti míchaly těsto a všichni jsme s napětím čekali, zda se nám beránek pěkně vyklopí z formy. Vše dopadlo na jedničku
a po beránkovi se jen zaprášilo.
Velikonoční aktivity byly rozličné. Děti vytvářely veliká vajíčka ze švihadel, která zdobily stuhami, kamínky a kytičkami. Vyzkoušeli si velikonoční sudoku, hledání vajíček v obarvené rýži nebo skládání rozstříhaných velikonočních obrázků. Pro rodiče děti vyrobily velikonoční přání se slepičkou a kuřátkem.
Další oblíbenou činností bylo barvení vajíček. Použili jsme přírodní i klasické barvy a každé vajíčko se proměnilo v malé umělecké dílo. Děti si zkusily různé techniky – od klasického barvení, přes zdobení voskem, luštěninami nebo obarvenou rýží až po polepování a malování štětcem a fixy. S malováním vajíček dětem pomohly paní Moťková, Pikhartová a Kubalíková z Letinského spolku žen. Vajíčka si pak děti ukládaly do vlastnoručně vyrobených papírových košíčků.
Nechyběly ani velikonoční písničky, říkanky a výzdoba třídy.
Děti si domů odnesly nejen krásné výrobky, ale i příjemné vzpomínky na společně prožité chvíle.
Za MŠ Irena Hampejsová, Naďa Peroutková
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 | 30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 |
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 |
Návštěvnost:
ONLINE:0
DNES:193
TÝDEN:746
CELKEM:275070