Základní škola a mateřská škola Letiny

2. badatelská exkurze do Liberce a okolí

Ve dnech 23. a 24. 9. 2014 se 12 žáků naší školy zúčastnilo 2. badatelské exkurze do Liberce a jeho okolí.

V úterý ráno nás nejprve čekala dlouhá cesta a oběd v centru Babylon. Posíleni jídlem jsme se vydali do IQ Landie, šestipatrové budovy plné vědy a zábavy. Na každém podlaží se nachází několik expozic s interaktivními exponáty. Nejvíce nás zaujala oddělení Člověk, Geolab, Živly, Sexmise, Voda, Výzkum vesmíru a Věda v domě. Děti si mohly vyzkoušet, jaké to je zažít vichřici nebo zemětřesení, stát se kosmonautem na vesmírném kolotoči, podívat se do nitra naší planety, hrát si s hlavolamy, moderovat televizní předpověď počasí. Součástí prohlídky byla také Science show plná ohně, výbuchů a pokusů s kapalným dusíkem, do které se děti aktivně zapojily.

Večer jsme dojeli do obce Přebytek a ubytovali se v penzionu v bývalé škole. Večeřeli jsme v technicky zajímavé stavbě Obří sud. Chladnou noc nám vynahradila bohatá snídaně s domácím perníkem. A mohli jsme vyrazit dál. Naším cílem bylo tentokrát Jizerskohorské technické muzeum Bílý potok v bývalé budově přádelny. Nejprve jsme museli projít vrátnicí s „píchačkami“ a označit si vstupenku. Prohlédli jsme si strojovnu se stabilními motory, kotelnu, venkovní výstavu tanků, podtlakovou komoru pro výcvik pilotů výškových letadel, kde trénoval i náš první kosmonaut Vladimír Remek. V muzeu je také expozice leteckých motorů, letecký trenažér, výstava šicích a textilních strojů a funkční model železnice.

Na oběd jsme se přemístili do města Frýdlant a pak se vrátili zpátky do Liberce, tentokrát do Technického muzea. Tady nás zaujala výstava historie tramvají, jízdních kol, motocyklů a automobilů od 19. století do současnosti. Unaveni jsme dorazili do našeho autobusu a vydali se na cestu domů. Exkurze se nám moc líbila a už se těšíme na další, tentokrát do elektrárny v Tušimicích a do Drážďan, která proběhne v polovině října.

Datum vložení: 26. 9. 2014 8:50
Datum poslední aktualizace: 5. 3. 2019 8:50
Autor: Správce Webu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Datum a čas

Dnes je sobota, 20. 4. 2024, 21:29:50

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:162
TÝDEN:926
CELKEM:173152