Halloween

Ve škole si připomínáme nejen české svátky jako jsou Vánoce a Velikonoce, ale i svátky v anglicky mluvících zemích, protože angličtina je také náš vyučovací předmět. Jedním z těchto svátků je Halloween.

Halloween

Ve škole si připomínáme nejen české svátky jako jsou Vánoce a Velikonoce, ale i svátky v anglicky mluvících zemích, protože angličtina je také náš vyučovací předmět. Jedním z těchto svátků je Halloween.

Krátce z historie: Halloween  je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat a „koledují“ o sladkosti.

My jsme již dva týdny před koncem října v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností malovali halloweenské obrázky, vyráběli strašidla a duchy, dlabali dýně. Vše můžete vidět do konce listopadu na chodbách a v třídách 1. stupně. V hodinách matematiky, českého, anglického jazyka a informatiky jsme řešili úkoly s halloweenskou tématikou. Nejstarší děti vše shromažďovaly do skupinových portfólií.

Poslední den před podzimními prázdninami jsme přišli oblečeni do halloweenských kostýmů. Přemístili jsme se do tělocvičny, kde jsme si už užívali „halloweenských radovánek“. Paní učitelky a paní asistentky pro nás připravily spoustu soutěží, například lovení jablka, namotávání bonbónů na niti, tvoření mumií, let na koštěti přes hory a doly, poznávání „čarodějných“ bylin, skládání halloweenského říkadla, strefování míčku do strašidelného hradu. Mezi jednotlivými soutěžemi jsme tančili, mohli jste vidět duchy, upíry, kostlivce, ježibaby a mnoho mnohdy nepojmenovatelných postav. Nakonec jsme se dozvěděli, kolik bodů jsme za celé dopoledne získali.

Moc jsme si celý den užili a těšíme se na další akce. To už bude Mikuláš a čerti, takže buďte hodní!

Mgr. Hana Alblová

Datum vložení: 4. 11. 2019 0:13