Hasiči a rybáři

Naše škola je zapojena do projektu Šablony II. Jeho součástí jsou i komunitně osvětová setkávání se zástupci organizací, spolků, rodičů, veřejnosti.

Komunitně osvětová setkávání

Naše škola je zapojena do projektu Šablony II. Jeho součástí jsou i komunitně osvětová setkávání se zástupci organizací, spolků, rodičů, veřejnosti.

U letinských hasičů

V pondělí 27. září navštívili žáci 1. stupně naší školy novou hasičskou zbrojnici v Letinech. Uvítali je tam členové SDH Letiny. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého o činnosti hasičů. Měly možnost vyzkoušet si, jak jim sluší hasičské přilby, prohlédnout si další výstroj, výzbroj a techniku, posedět v hasičském autě. Žáky zaujaly poháry, které hasiči získali v soutěžích požárního sportu.  Zajímali se i o konkrétní zásahy hasičů v obci a okolí při požárech nebo živelních pohromách.  Hasiči pro děti připravili i několik praktických činností: rozvinutí a svinutí hadice, připojení hadic k rozdělovači, stříkání vody na cíl z ruční džberové stříkačky, testy vědomostí, uzlování.

Děkujeme všem, kteří pro nás připravili moc pěkný program. Velmi si vážíme práce hasičů a uvědomujeme si, jak důležitá je naše opatrnost a dodržování zásad bezpečného chování.

U letinských rybářů

Další setkání se uskutečnilo v pondělí 18. října. Tentokrát se žáci 2. – 5. ročníku vydali k rybníku (u in-line dráhy), kde na ně čekali členové Rybářského spolku Letiny. Společně si připomněli význam vody pro život, důležitost vodních ploch i chovu ryb. Ty jsou ukazatelem zdravého životního prostředí. Rybáři vyprávěli dětem o druzích ryb, které v místním rybníku žijí, o péči o ně, o dalších činnostech spolku. Některé děti se také věnují rybářskému sportu, a proto byly zvědavé na největší úlovky. Chlapce i děvčata velmi bavilo vyzkoušet si nahazovat udici a strefit se do terče. Užili si při tom i spoustu zábavy, třeba, když se jedné žákyni podařilo chytit pořádný úlovek ……. strom.

Během programu jsme se dozvěděli mnoho zajímavého, ověřili jsme si naše znalosti a dovednosti a někteří dokonce projevili zájem stát se také rybářem.

A protože nám přálo i krásné podzimní počasí, ani se se nám nechtělo zpět do lavic.

Děkujeme všem letinským rybářům, kteří se nám velmi ochotně věnovali.

Mgr. Milada Plachá, Mgr. Jaroslava Průchová

Datum vložení: 29. 10. 2021 12:37