Vánoce v 1. třídě

Tak už se to blíží! Adventní čas pomalu končí a přichází ten nejočekávanější den – Štědrý den. Ale ještě před tím, než odejdeme na vánoční prázdniny, uděláme si hezké štědré dopoledne u nás ve třídě.

Tak už se to blíží! Adventní čas pomalu končí a přichází ten nejočekávanější den – Štědrý den. Ale ještě před tím, než odejdeme na vánoční prázdniny, uděláme si hezké štědré dopoledne u nás ve třídě.

Všechny dárečky už jsou dávno pod stromečkem a nedočkavci stále krouží kolem a ostřížím zrakem se snaží „zprůhlednit“ vánoční papír, aby vypátrali obsah. Ale veškerá snaha je marná, musí vydržet!

Ráno svátečně oblečení jsme se sešli u stromečku a povídali si o tom, jaký byl tento rok – hlavně ve škole – co už umíme, co ještě musíme zlepšit, jaké jsme si našli kamarády a jak se k sobě chováme, abychom spolu stále prožívali hezké časy.

Vyprávěli jsme si o vánočních zvycích, co vlastně znamenají a některé jsme si i vyzkoušeli – házeli jsme botou, krájeli jablíčka a pouštěli lodičky. Bylo u toho spoustu zábavy, ale pořád jsme pošilhávali ke stromečku…. kdy už ? Paní učitelka i paní asistentka nás napínaly, byly to nervy… Ještě jsme si uvařili čaj a pohostili se cukrovím doneseným z domova.

Konečně…. Protože už umíme mnoho písmenek, rozdělili jsme si dárky podle jmen napsaných na balíčcích. Při rozbalování se ozývaly radostné výkřiky a radost byla opravdová. Každý ale pokradmu pozoroval, co říká dárečku kamarád nebo kamarádka, kterého obdaroval on nebo ona.

Venku jsme si ještě zapálili prskavky a rozešli se s přáním všeho nejlepšího do svých rodin.

I Vám přejeme pohodu, klid, štěstí, lásku, zdraví a stejně radostné úsměvy, které rozjasnily i naše tváře.

Ať rok 2022 přinese nám všem jenom radost.

Hana Alblová, Hana Doubková a prvňáčci

Datum vložení: 3. 1. 2022 22:54