Jak jsme slavili ve třídě Sluníček 40. výročí založení školy v Letinech

Jak jsme slavili ve třídě Sluníček 40. výročí založení školy v Letinech

Na 40. výročí založení letinské školy jsme s dětmi ve třídě Sluníček nacvičovali pásmo: „Táta náš šel na houby.“ Týden před nácvikem jsme se vydali do lesa na houby. Bylo sucho, moc hub jsme nenašli, jen pár poddubáčků, nějakou babku. Prohlédli jsme si muchomůrku červenou a muchomůrku zelenou. Také jsme objevili na pařízku porostlém mechem houbu, co vypadala jako „volské oko“. S dětmi jsme si říkali, že je to asi snídaně pro veverku.

Ve školce jsme také slavili. Děti si namalovaly a slepily velký dort z papíru a upekly si také opravdový dort. Děti pomáhaly šlehat piškot, ve třídě jsme si ho upekli v remosce. Pak jsme si uvařili puding, ušlehali máslový krém a děti si společně dort ozdobily. Ten chutnal!

Samotný nácvik děti také bavil a myslím, že vystoupení se dětem povedlo. Oceňuji, že se nebály a mluvily pěkně nahlas.

Za třídu Sluníček V, Andělová

Ve třídě Koťátek jsme také slavili výročí naší školy. S dětmi jsme si prošli celou školu, dokonce nás paní učitelka pozvala do 3. třídy a my jsme měli možnost vidět začátek vyučovací hodiny. Také jsme mohli nahlédnout do 7. třídy na výuku německého jazyka. Dokonce nás paní učitelka naučila, jak se řekne německy AHOJ. V naší třídě jsme si stavěli školu z molitanových a dřevěných kostek a také z papírových krabic různých velikostí. A nejen školu, ale i garáže pro auta, roboty, komíny.

Na žádné oslavě nesmí chybět dort, a proto jsme si s dětmi upekli malé dortíky – muffiny.  Děti samy promíchaly těsto a každý sám si nalil těsto do formičky. Muffiny nám upekly paní kuchařky v kuchyni. Pak si děti ušlehaly šlehačku a nazdobily si svůj dortík (muffin) šlehačkou a cukrovými kuličkami. Dortíky se nám moc povedly a chutnaly báječně.

Za třídu Koťátek H. Kotábová

Datum vložení: 14. 10. 2019 14:04