Noc s Andersenem – 4., 5. a 7. ročník

V pátek 5. 4. v podvečer ožila naše škola dětským smíchem. Sešli jsme se zde, abychom společně strávili příjemný večer s knihou.

V pátek 5. 4. v podvečer ožila naše škola dětským smíchem. Sešli jsme se zde, abychom společně strávili příjemný večer s knihou. Nikdo netušil, jakou knihu budeme číst. Části názvu bylo nutné vyluštit z QR kódů. Získané slabiky bylo potřeba správně seřadit. Podařilo se to všem a název knihy byl na světě: „Společenstvo klíčníků.“ Snažili jsme se v myšlenkové mapě odhadnout, co asi bude námětem. Nakonec jsme se shodli na slovech klíč, záhada, dveře, truhla. Pak následovalo čtení anotace. Jelikož jsme četli pozorně, nebyl problém s řazením obrázků (motivy z knihy) a jejich postupném nalepení na papír. Abychom se trošku odreagovali, zahráli jsme si hru „Riskuj.“ Pak následovalo čtení první kapitoly. Na mapě jsme si ukázali, kde se příběh odehrává. Děti ve skupinách dostaly rozstříhané obrázky místních památek, aby je společně slepily a seznámily s nimi ostatní. Mohli jsme si tedy prohlédnout zámek Březnice, zámek Rožmitál pod Třemšínem, kostel Povýšení svatého Kříže, kostel sv. Jana Nepomuckého a Podzámecký rybník v Rožmitálu pod Třemšínem. Jelikož jsme v knize narazili i na šifrované zprávy, pokusili jsme si několik zašifrovaných vzkazů vyluštit. I tohoto úkolu se všichni zhostili naprosto skvěle. Protože se hlavní hrdinové příběhu snaží získat 7 klíčů, zkusili jsme si staré klíče i nakreslit, vystřihnout a nalepit na provázek. Na závěr každý dostal natištěný klíč, na nějž zaznamenal svoje hodnocení celého večera pomocí hvězdiček. Poslední půlhodina pak patřila diskotéce v tělocvičně. Myslím, že jsme strávili příjemný večer, na který budeme ještě dlouho vzpomínat.

Mgr. Marie Milotová

Datum vložení: 16. 4. 2024 12:19