Vánoce ve třídě Sluníček

Od začátku prosince se ve školce těšíme na Vánoce. Ve třídě jsme si společně ozdobili vánoční stromeček zlatými a háčkovanými ozdobami a rozsvítili světýlka. Paní učitelka zahrála dětem příběh o narození Ježíška a všichni se dozvěděli, co je to vlastně ten Betlém.

Od začátku prosince se ve školce těšíme na Vánoce. Ve třídě jsme si společně ozdobili vánoční stromeček zlatými a háčkovanými ozdobami a rozsvítili světýlka. Paní učitelka zahrála dětem příběh o narození Ježíška a všichni se dozvěděli, co je to vlastně ten Betlém. Děti se naučily koledu Veselé vánoční hody, vánoční píseň Rolničky, rolničky a básničky Vánoce jsou, věř mi a O ztracené hvězdě betlémské.

A protože k Vánocům patří cukroví, děti ve třídě Sluníček si upekly vanilkové rohlíčky. Jeden den zadělaly těsto, ze kterého následující den tvořily rohlíčky. Rohlíčky jsme ve školce také upekly a provoněly nám Vánocemi celou školku.

Také jsme si vyrobili hvězdu z vlnité lepenky a barevného papíru. Při zdobení hvězdy stužkou si děti procvičily vázání uzlu, který mnohým dětem moc nejde. Hotovou hvězdu děti potřely třpytivým lepidlem a připevnily špejli. A samozřejmě jsme nezapomněli ani na přáníčko pro rodiče. Každý tvořil s radostí, aby své nejbližší příjemně překvapil.

V týdnu před Vánocemi jsme si povídali o vánočních tradicích. Děti si vyráběly lodičky ze skořápek, rozkrajovaly jablíčka, ochutnávaly vánoční cukroví, které doma upekly spolu s maminkami a přišly se s ním pochlubit do školky.

Ale ze všeho nejvíc jsme se připravovali na besídky. Měli jsme připravenou pohádku, ale z důvodu velké nemocnosti dětí, kdy nám střídavě chyběly hlavní postavy, jsme se rozhodli, pohádku zrušit a besídku sestavit jen z pásma básní a písní, které se děti naučily od září. Přesto se besídky uskutečnily a dětem se vystoupení moc povedla. Zazpívaly divákům spoustu pěkných písní, zarecitovaly básně, které se naučily.  Při besídce pro veřejnost a rodiče jsme zařadili tvořivou dílnu, kde si děti spolu s rodiči vyrobili krásný stromek z papíru a vlny, ozdobili si ho maličkými ozdůbkami. Jak jsme pozorovali rodiče s dětmi, vypadalo to, že si tvoření docela užívali. Své vystoupení jsme předvedli i letinským ženám, které jsme pozvali jedno dopoledne. Potěšili jsme je svým vystoupením, pohostili kafíčkem a vánočním cukrovím a obdarovali jsme je malým dárečkem – dřevěným zvonečkem.

A Vánoce, nejkrásnější svátky v roce, jsou už opravdu za dveřmi …

Za MŠ Irena Hampejsová

Datum vložení: 23. 12. 2022 0:34