Večer s Andersenem

I v letošním roce se naše škola zapojila do celorepublikové akce Noc s Andersonem. V pátek 31. března jsme se okolo 18. hodiny sešli ve škole, abychom společně strávili večer čtením a různými jinými aktivitami se čtením souvisejícími.

I v letošním roce se naše škola zapojila do celorepublikové akce Noc s Andersonem. V pátek 31. března jsme se okolo 18. hodiny sešli ve škole, abychom společně strávili večer čtením a různými jinými aktivitami se čtením souvisejícími. Jednu skupinu tvořili žáci 1. – 3. ročníku, druhou pak žáci 4. – 6. ročníku. Zůstat večer ve škole je pro děti vždycky lákavé. Letos jsme večer zaměřili na pohádky, dále na knihu Kocour Mikeš od Josefa Lady a na příběhy Ferdy Mravence od Ondřeje Sekory. Připomněli jsme si i významnou ilustrátorku Helenu Zmatlíkovou, která pro řadu dětských knih namalovala krásné obrázky. Součástí večera bylo nejen čtení, ale i luštění pohádek podle indicií, které musely skupinky dětí hledat po škole. Obě skupiny si zasoutěžily při hře Riskuj, ke slovu přišly i matematické hádanky, díky nimž byly odhaleny některé zajímavosti např. ze života spisovatele Ondřeje Sekory. Po společném čtení z knihy jsme zkusili vytvořit komiks, který si vystaví děti ve třídě. Ovšem největším lákadlem se stala cesta po temných chodbách a třídách školní budovy. Mladší hledali písmenka na pohádkové stezce, starší pátrali podle úryvku z knihy po jejím názvu i jménu autora. I letos mohly děti za doprovodu pana ředitele navštívit tělocvičnu, která v naprosté tmě vypadala docela strašidelně. Nakonec se odhodlali jít i ti, co se opravdu tmy báli.  Vůbec to nebylo tak hrozné, jak se jim na začátku zdálo. Na závěr našeho společného večera jsme ještě složili a nalepili rozstříhané obrázky nebo zkoušeli uhádnout jednoduchá slova. Večer při společné zábavě utekl jako voda. Když jsme se okolo 23. hodiny rozcházeli, někteří už sotva drželi otevřené oči. Velké poděkování patří všem rodičům a prarodičům, kteří připravili pro děti výborné občerstvení – slané i sladké. A že bylo opravdu z čeho vybírat, můžete posoudit z fotografií ve fotogalerii na webu školy.

Mgr. Marie Milotová

Datum vložení: 6. 4. 2023 0:08