17. 9. 2020 výlet do ZOO – třída Koťátek

V polovině září jsme se vydali na celodenní výlet do Zoologické zahrady v Plzni. Vyjeli jsme ráno v osm hodin a již samotná cesta autobusem byla pro děti zážitkem. V ZOO na nás čekala paní Jindřiška Hopová, veterinární sestra, která nás během prohlídky seznamovala se zajímavostmi o zvířátkách.

Nejdříve ze všeho jsme se usadili na lavičkách a děti se posilnily svačinkou, kterou jim připravily paní kuchařky. Všichni si pochutnali na rohlíku s nutelou a jablku.

Po svačině jsme se pustili do prohlídky. Nejprve jsme si prohlédli vodní ptáky, pozorovali jsme, jak se dokáží potápět. Dále jsme se vydali za hlasem „krále zvířat“. Venku byli dokonce dva lvi a my jsme mohli obdivovat jejich krásnou hřívu. Poté jsme vešli do pavilonu Tajemný svět africké noci. Zde jsme viděli myšky, hady a netopýry.  Dále jsme se zastavili u tučňáků. Pozorovali jsme, jak jsou úžasně hbití. Další zastávkou byl pavilon opic, kde jsme viděli lemury, šimpanze, hady a želvy obrovské. Odtud jsme se vydali kolem klokanů směrem k výběhu s antilopami a zebrami. Dále jsme viděli pštrosy, hrošíky a také geparda vyhřívajícího se na sluníčku. V následujícím výběhu jsme se kochali pohledem na tři nádherné žirafy.  Zde jsme si odpočinuli, děti dostaly k obědu chleba se sýrem a okurku. Všichni si pochutnali.

Po odpočinku a posilnění jsme pokračovali dál kolem opiček – makaků lvích. Tři opičky byly venku ve výběhu kousek od nás, ta nejmenší z nich poskakovala kolem potoka a namáčela si do vody tlapku. Děti se tomu nasmály. Dále jsme se vydali směrem k medvědům. Měli jsme štěstí, ve výběhu byli všichni čtyři medvědi. Ošetřovatelé jim právě přinášeli kbelík s medem. Každý medvěd dostal dvě vrchovaté lžíce medu jako odměnu při ošetření očí. Pak nás čekal výstup do pořádného kopce až k vlkům. Zde jsme se si sedli na lavičky a při svačině pozorovali vlky pobíhající ve výběhu. Děti si pochutnaly na sušence a džusu.

Nyní jsme zamířili ke statku s domácími zvířaty a po prohlédnutí jsme se vydali úzkou stezkou s názvem Česká řeka. Tato expozice představuje řeku Úhlavu od jejího pramene až po ústí. Bohužel jsme neviděli vydru říční, ta odpočívala schovaná mezi keři. Ovšem děti byly nadšené z podvodního tunelu, kde plavali ohromní kapři, sumci a štiky. Odsud jsme prošli kolem výběhu tygrů. Ale zde jsme také neměli štěstí, žádného tygra jsme nezahlédli. Cestou zpět jsme ještě pozorovali velbloudy a naše oblíbené makaky, kteří stále dováděli venku kolem vody. Ale už se blížil konec naší prohlídky. Ve dvě hodiny jsme nasedli opět do autobusu, který nás odvezl zpátky do Letin. Výlet se opravdu vydařil, počasí nám přálo, naštěstí nepršelo, ani nebylo velké horko. Děti byly nadšené a hned rodičům vyprávěly své zážitky ze ZOO.

Druhý den jsme si ve školce povídali o zvířátkách, která jsme v ZOO viděli. Poté si každý nakreslil, co se mu na výletě líbilo. Obrázky jsme popsali a vystavili je v šatně. I následující týden bude probíhat ve znamení ZOO, budeme modelovat a vyrábět zvířátka, hrát hry a prohlížet si obrázkové knížky.

V dalším týdnu jsme pokračovali v duchu výletu do ZOO. V pondělí přečetl krteček dětem říkanky z knihy Krtek a jeho svět-krtek v ZOO.S dětmi jsme si řekli jaké zvíře se jim v ZOO nejvíc líbilo. Dále si děti vyrobily hada z plat od vajíček, četli jsme pohádku o šimpanzi Edovi, prohlédli  jsme si obrázkové knížky se zvířátky. Procvičily jsme si grafomotoriku také v duchu zvířátek ze ZOO. Ranní cvičení se také točilo kolem naší návštěvy zoologické zahrady. Děti si zahrály na opičky, lvi i tygry. Vyzkoušeli si opičí dráhu i jak leze lev po žebříku. Vše jsme doplňovali říkankami o zvířátkách. V pátek si děti s nadšením postavily vlastní ZOO ze stavebnic a do výběhů umístily zvířátka, která v naší MŠ mají na hraní. Celý týden si děti užily, téma ZOO je moc bavilo a jistě ještě dlouho budou na výlet do ZOO vzpomínat.

Datum vložení: 23. 9. 2020 10:31
Datum poslední aktualizace: 23. 9. 2020 10:32