Základní škola a mateřská škola Letiny

Jak jsme slavili Den matek

Pro každé dítě je maminka moc důležitá, to určitě všichni víme. Proto jsme se s dětmi na Den matek velice pečlivě připravovali. V obou třídách se děti s učitelkami naučily básničku a písničku o mamince.

Pro každé dítě je maminka moc důležitá, to určitě všichni víme. Proto jsme se s dětmi na Den matek velice pečlivě připravovali. V obou třídách se děti s učitelkami naučily básničku a písničku o mamince. O rodině, a hlavně o maminkách jsme si nejen povídali, ale pro maminky a pro letinské ženy jsme upekli perníková srdíčka, které děti ozdobily cukrovým zdobením.

Ve třídě Koťátek děti vyrobily maminkám kytičku – zápich do květníku, ve třídě Sluníček skládaly děti z papíru trávníček s květinkami. Ve čtvrtek 9. 5. jsme k nám do školky pozvali letinské ženy. Uvařili jsme jim kafíčko, čaj, nabídli jsme jim upečené perníčky. Děti předvedly svá pásma plná hezkých básniček a písniček a na závěr jsme ženám předali plný košíček krásných voňavých perníčků.

Druhý den v pátek 10. 5. jsme jeli na výlet do Klatov do zahradnictví Bunk. Celé zahradnictví jsme si prošli, prohlédli jsme si květiny, zeleninu ve sklenících i venku. Děti viděly, jak rostlinky rostou, povídali jsme si s nimi o práci zahradníka, o tom, co rostliny potřebují ke svému růstu. Květiny i bylinky nejen hezky vypadaly, ale i krásně voněly. Děti si také vybraly pro svoje maminky krásné gerbery, které ve školce vložily do vlastnoručně pomalovaných květníků. A další dárek pro maminky byl na světě.

Blízko zahradnictví je v ohradě spousta zvířátek – lamy, oslíci, husy, perličky, slepičky hedvábničky. Dokonce jsme pozorovali i páva, jak předvádí svůj honosný ocas před pávicí.

Při návratu z Klatov jsme se ještě zastavili v Klatovech na letišti. Děti pozorovaly, jak odlétají a přistávají malá letadla, viděli jsme i parašutisty, jak vyskakují z letadla. To byl pro děti opravdu zajímavý zážitek.

Za MŠ Václava Andělová

Datum vložení: 15. 5. 2024 23:19