Základní škola a mateřská škola Letiny

Vánoční besídky v MŠ

Období adventu je časem radosti, očekávání, a především těšení se na nejkrásnější svátky v roce – Vánoce.

Období adventu je časem radosti, očekávání, a především těšení se na nejkrásnější svátky v roce – Vánoce. Děti v obou třídách si nazdobily vánoční stromečky zlatými a stříbrnými ozdobami, učily se básničku s vánoční tematikou a zpívaly koledy. Děti ze třídy Sluníček upekly výborné vanilkové rohlíčky, které všem náramně chutnaly.

V tento předvánoční čas jsme nezapomněli ani na besídky, a proto jsme pilně nacvičovali oblíbené básničky, písničky a také pohádku. V úterý dopoledne si děti z obou tříd vyzkoušely besídku před žáky z 1. až 3. třídy ZŠ a odpoledne měla třída Sluníček besídku pro rodiče a veřejnost. Děti se velmi snažily, besídka se opravdu povedla a všem přítomným se velice líbila. Poté následovala tvořivá dílna dětí s rodiči, kdy si společně vyrobili krásnou vánoční dekoraci v květináči.

Ve čtvrtek dopoledne se na besídky přišly podívat ženy z Letinského spolku žen a paní kuchařky. Děti ze třídy Koťátek se těšily na odpoledne, kdy je čekala besídka pro veřejnost. Také to zvládly pěkně, všem se líbilo i vyrábění vánočního květináče.

Poslední týden před Vánoci si děti se zájmem poslechly příběh o narození Ježíška, vyzkoušely si vánoční zvyky, jako je rozkrojení jablíčka a pouštění lodiček. Také jsme navštívili kostel sv. Prokopa v Letinech, kde si děti mohly prohlédnout krásný dřevěný betlém. Tímto panu Krýslovi velmi děkujeme.

A dokonce nás ve školce navštívil i Ježíšek, přinesl dětem nové hry, stavebnice a hračky, se kterými si děti s radostí okamžitě hrály.

Přejeme všem veselé Vánoce a do nového roku hlavně zdraví a štěstí,

učitelky z MŠ Letiny

Datum vložení: 27. 12. 2023 12:03