Výlet do zahradnictví

Ve středu 22. září 2021 jsme se s dětmi z mateřské školy vydali na výlet do Zahradnictví Bunk v Klatovech.

Ve středu 22. září 2021 jsme se s dětmi z mateřské školy vydali na výlet do Zahradnictví Bunk v Klatovech. Děti se těšily na cestu autobusem, z okna jsme pozorovali krajinu kolem nás a říkali jsme si, co vše vidíme. V zahradnictví nás přivítali pan Ladislav Bohatý a příjemné paní zahradnice. Děti se nejprve nasvačily, aby se řádně posilnily. Poté nás pan zahradník i jeho kolegyně provedli po celém areálu zahradnictví. Pan Bohatý ukázal dětem rostliny, stromy a keře, které v zahradnictví prodávají. Děti pojmenovávaly známé květiny – růže, vřes, levandule, dále keře malin a borůvek, také smrk a borovice. Paní zahradnice děti seznámila i s dalšími druhy květin a keřů, ale hlavně, jak musí o rostliny pečovat – přesadit je, okopávat, zalévat. Děti si pak mohly samy vyzkoušet práci s květinou, nejprve si vybraly krásný barevný vřes, který s pomocí paní zahradnice přesadily do většího květináče. Květinu ozdobily větvičkou hlohu a dřevěnou figurkou. Od paní zahradnice Hanky děti dostaly ručně malované barevné kamínky a ulity, ze kterých měly velkou radost.

V zahradnictví děti také velmi potěšilo hospodářství se zvířaty. Viděli jsme husy, kachny, oslíky, pávy, lamy, pštrosy, slepice, ovce, kozy, perličky, holuby, andulky a kočky. Děti byly nadšené, připadaly si jako v malé zoologické zahradě. Mnoho z těchto zvířat viděly dosud jen na obrázku a nyní je mohli pozorovat ve skutečnosti. Říkali jsme si, čím se zvířata živí a proč chováme domácí zvířata – čím jsou užitečná.

Dopoledne rychle uteklo, my jsme se rozloučili a poděkovali za příjemný čas a vydali se na cestu zpět do školky. Ve třídě si děti s paní učitelkou ozdobily barevný květináč pomocí ubrouskové techniky a do něj vložily vřes ze zahradnictví. Tak měli všichni krásný dárek pro maminku, který sami vytvořili.

Za MŠ Bc. Hana Kotábová

Datum vložení: 26. 9. 2021 21:58