Co děláme ve školní družině?

U nás se pořád něco děje. Vždyť už se děti od začátku školního roku musely naučit, jak spolu (znovu) fungovat, a to i ve větším kolektivu.

U nás se pořád něco děje. Vždyť už se děti od začátku školního roku musely naučit, jak spolu (znovu) fungovat, a to i ve větším kolektivu. Někdy je nás totiž plná družina, jindy máme větší klid na hraní i odpočinek, starší děti třeba i na učení, popřípadě nějaký ten domácí úkol.

Máme čas si tady popovídat, zahrát si nějakou hru (společenskou nebo pohybovou), složit puzzle, namalovat si obrázek, postavit dílo ze stavebnice, některé děti si velmi rády vystřihují. Dalším naším oblíbencem je tabulové pexeso. Často mě až udiví, s jakou chutí a radostí si děti (právě po vyučování) hrají na školu. Techničtí nadšenci si klidně postaví počítačovou sestavu, nebo namalují mobil i s aplikacemi. Kluci si občas rádi zinscenují nějaký ten souboj, při kterém zkoušejí své stavebnicové výtvory a někdy i moji trpělivost. Když dovolí počasí a rozvrh, chodíme ven před školu nebo na hřiště.

V družině mám velmi různorodé osobnosti, někdo je rád, když se kolem něj pořád děje plno věcí, jiný chce mít alespoň chvilku klidu sám v ústraní. Je to podobné jako s focením, některé děti by byly nejraději na každé fotce a jiné často nechtějí být ani na jedné. Ale když dojde na kolektivní hry, všichni krásně spolupracují a v družině je vidět přátelská atmosféra.

Mám velkou radost, že děti do družiny chodí rády. A to vím nejen od samotných dětí, ale i od některých rodičů. Občas nám to společné fungování dává dost zabrat, ale moc se snažíme, aby nám všem bylo v naší družině stále hezky.

Bc. Vendula Kováříková

Datum vložení: 2. 11. 2021 19:12