Duben ve školní družině

Co se dělo ve školní družině?
Jak tady trávíme čas, aby byl pro nás příjemný a smysluplný? Je potřeba velká vzájemná tolerance a ohleduplnost, jelikož se nás tu někdy sejde hodně.

Co se dělo ve školní družině?

Jak tady trávíme čas, aby byl pro nás příjemný a smysluplný? Je potřeba velká vzájemná tolerance a ohleduplnost, jelikož se nás tu někdy sejde hodně. To se potom rozdělíme na dvě skupiny, kdy jedna skupina zůstává ve třídě školní družiny a ta druhá odchází nahoru na koberec s druhou paní vychovatelkou. Děti si s sebou vezmou různé hry, karetní či stolní, nebo třeba papíry s deskami na kreslení a vybarvování. Někdy si děti chtějí jen popovídat. Třeba s těmi, se kterými nesdílí třídu, nebo se svými spolužáky, protože jim na to o přestávce nezbyl čas.

Některé dětí tráví rády svůj čas velmi kreativně, a to konstrukčními činnostmi s různými stavebnicemi, modelováním nebo prací s papírem. Z papíru jsme si poskládali i výzdobu na okna ve formě ptáčků zavěšených na nitích. Dále děti rozpíjely vodové barvy a s údivem sledovaly všechna ta neopakovatelná kouzla, která tvořila barva na namočené čtvrtce. Učili jsme se dělat zvětšovací obrázek, kdy se složí list papíru a po otevření máme například vysokou postavu nebo zvířátko s otevřenou pusou. Trénovali jsem uzly a vázání tkaniček. Děti jsou moc šikovné, tak nám to šlo dobře od ruky. Také jsme vyškrabovali krásné obrázky pomocí seříznutých špejlí do připravených holografických kartiček. Přetvářeli jsme plastové vidličky, lžíce a lžičky na ,,zvířátkové” a jiné postavy.

Ani se sportem nezahálíme, skáčeme přes švihadla, házíme si s míčem, nebo hrajeme ping pong. Když počasí a časové možnosti dovolí, hrajeme venku vybíjenou.

Tak to byly vybrané střípky od nás z družiny. Každý den se tam toho děje opravdu hodně. Přesvědčte se o tom na fotografiích.

Bc. Vendula Vlček Kováříková

Datum vložení: 25. 4. 2023 23:04