Práce ve školní družině

Ve školní družině téměř nepřetržitě malujeme, vybarvujeme, tvoříme drobné výrobky a hrajeme různé hry, ať deskové nebo karetní. Momentálně ale na plné čáře vede pohybová hra Twister.

Ve školní družině téměř nepřetržitě malujeme, vybarvujeme, tvoříme drobné výrobky a hrajeme různé hry, ať deskové nebo karetní. Momentálně ale na plné čáře vede pohybová hra Twister.
Mimo tyto aktivity máme v družině dobrovolnou kresebnou soutěž, kdy děti malují obrázky na určitá témata. Výtvory se následně umísťují kolíčkem na provázek pod okna, kde si mohou děti průběžně prohlížet díla ostatních. Po nějaké době si obrázky vyhodnotíme a dáváme hlasy, těm, které se nám líbí nejvíce. Malíř vítězného obrázku si vybere malý dáreček a ostatní samozřejmě dostanou sladkou odměnu za účast. Naposledy jsme malovali například kamaráda a předtím dopravní prostředky, kdy jsme si kromě silničních povídali i o těch vodních a vzdušných, mimo osobních i o těch nákladních nebo záchranných.
Nejoblíbenější a nejčastější činností však nadále zůstává tvorba se stavebnicí. Té se více věnují chlapci, ale ani děvčata nezůstávají pozadu. Děti výborně pracují se svojí fantazií a musím uznat, že se často divím i já, co všechno dokáží vymyslet a následně sestavit. Kromě klasických kostičkových a dalších spojovacích stavebnic máme v družině k dispozici také desky z tvrdého papíru. Když se děti společně vrhnou na jejich sestavování do nejrůznějších podob a tvarů, vznikají uvnitř třídy mnohdy opravdu velké „konstrukce“. Obdobně děti tvoří i dominové stavby, které jsou sice menší, ale svědomitosti je u nich také třeba. Občas testujeme, jak poctivě jsme vytvořili základ a experimentujeme s rovnovážnými pokusy a zkoušíme, co ještě ta která stavba unese, děti zjišťují, jak je důležité být na začátku pečlivý a trpělivý.

Bc. Vendula Kováříková

Datum vložení: 26. 3. 2020 7:49