Základní škola a mateřská škola Letiny

Ze školní družiny

Ze školní družiny

Poslední dobou nám počasí už docela přeje, tak trávíme více času venku. Na dvorku před družinou tvoříme umělecká díla křídami (s těmi ale ,,čarujeme” i uvnitř na tabuli). Pod stromy kolem dvorku se objevují malinké domečky pro skřítky a hmyz, který se ne a ne nastěhovat.

Poslední dobou nám počasí už docela přeje, tak trávíme více času venku. Na dvorku před družinou tvoříme umělecká díla křídami (s těmi ale ,,čarujeme” i uvnitř na tabuli). Pod stromy kolem dvorku se objevují malinké domečky pro skřítky a hmyz, který se ne a ne nastěhovat. Děvčata jim je vždy ozdobí rostlinami, větvičkami a různými lístky, které sbírají všude kolem. Kluci čas venku nejraději tráví sportem. Na prvním místě je vždy vybíjená. Kromě míče používáme venku i další sportovní náčiní jako jsou různá házedla a pálky. Také rádi hrajeme schovávací hru ,,přihořívá- hoří” a to je venku samozřejmě větší zábava. 
Kromě dvorku využíváme ještě zahradu, kde je plno zábavných ,,atrakcí” od kolotoče přes houpačky až po skluzavku.  Někdy se dokonce tvoří fronta a je potřeba se spravedlivě vystřídat, aby se dostalo na každého. Většinou jsou děti ohleduplné a ochotně pustí toho kamaráda, který jde domů dřív. Za to je moc chválím.  Nejen na zahradě, ale i uvnitř družiny, se také často otevírá restaurace, rychlé občerstvení nebo obchod. To se pak nakupuje a hodnotí se všelijaké speciality. 
Z výtvarných činností asi nejčastěji tvoříme z papírů. Skládáme je, slepujeme, stříháme. Je u toho dobře vidět, jak si děti v průběhu roku zlepšují jemnou motoriku. Stejně tak jako u práce s modelínou. Rádi také používáme vodovky. Nejčastěji ztvárňujeme různé postavy, zvířátka nebo počasí. Pak si u obrázků povídáme o tom, co děti namalovaly.   
Jednoznačně nejoblíbenější činností je tvoření konstrukcí a postav ze všech možných stavebnic. Je to určitě nejvyužívanější součást družiny, tak je potřeba ji průběžně třídit a přebírat, protože při našem provozu se vždy v boxíku nashromáždí plno jiných věcí, které tam nepatří. Boxy máme nové, takže nám třídění jde zase o něco veseleji. Úklid obecně není zrovna populární činností (většinou), ale děti vědí, že je to potřeba udělat, nakonec jsou obvykle rády, že mají vše zase na svém místě a ví, kde svou oblíbenou hru nebo hračku příště najdou.  
Čas ve školní družině trávíme rádi také hádankami, luštěním, omalovánkami, hudebními a pohybovými hrami a téměř u všeho si povídáme. A to je od nás z družiny momentálně vše. 

Bc. Vendula Kováříková
 

Datum vložení: 29. 5. 2022 11:57
Datum poslední aktualizace: 29. 5. 2022 11:59
Autor: Správce Webu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Datum a čas

Dnes je pátek, 21. 6. 2024, 22:39:37

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:77
TÝDEN:541
CELKEM:183548