Exkurze - Soběsuky, Myslív, Nepomuk

V rámci projektu „Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji“ ve spolupráci se SŠ a ZŠ Oselce se žáci osmého ročníku naší školy zúčastnili 15. 5. 2019 exkurze do Soběsuk, Myslíva a  Nepomuku.

V rámci projektu „Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji“ ve spolupráci se SŠ a ZŠ Oselce se žáci osmého ročníku naší školy zúčastnili 15. 5. 2019 exkurze do Soběsuk, Myslíva a  Nepomuku. Naše první zastávka patřila obci Soběsuky. Zde jsme měli možnost navštívit restauraci  Angusfarm. Manažer pan Berka nás seznámil s historií a na krátkém videu jsme se mohli přesvědčit, kolik práce a úsilí museli zedníci, truhláři a další řemeslníci vynaložit, aby se tu návštěvníci cítili jako doma. Ale jejich snaha se určitě vyplatila. Zdejší kuchaři připravují jídla z hovězího masa plemene Angus a využívají i nabídku místních farmářů. Pochutnat si zde můžete nejen na steacích, ale i  na burgrech, tataráku, sladkých dezertech. K restauraci patří i rustikální stodola, vinný sklípek, pension a velmi vkusně upravená zahrada. Vše jsme si mohli prohlédnout a zeptat se na to, co nás zajímalo. V přilehlé stodole byla přichystána ochutnávka uzenin a domácích limonád. Připravené jídlo a pití bylo naprosto vynikající. Pak jsme se zastavili v obci Myslív. Klatovské rybářství tady líhne divoké kachny a bažanty. Vylíhlá kuřata odebírají myslivecká sdružení v Česku, ale zákazníky mají i v zahraničí. Na líhni jsme se dověděli spoustu zajímavostí o umělém odchovu. Např. že kachny snášejí přibližně 2 měsíce a za tu dobu seberou od jedné kachny asi 60 vajec. Vylíhlá kachňata se krmí směsí. Podobné je to u bažantů. Ve voliéře je asi 100 slepiček a 10 kohoutů. Jedině tak je dosaženo toho, že se kohouti mezi sebou neperou. Voliéry jsou chráněny před predátory sítěmi a elektrickým ohradníkem. Potom jsme se vydali na břeh rybníka a na sádky. Pan baštýř vyprávěl velice zajímavě o chovu ryb, výlovech, ale i škůdcích. Poslední zastávkou bylo Muzeum veteránů v Nepomuku. Tady si asi přišli na své hlavně kluci. Stará auta, motorky nejen obdivovali, ale na některé si mohli i sednout. Exkurze byla zajímavá, dětem se líbila. Škoda jen, že celý den přeprchalo a studeně foukalo.

Mgr. M. Milotová

Datum vložení: 10. 6. 2019 12:54