A je tu výlet!

Blížící se konec školního roku, před námi jsou prázdniny. Nesmí tudíž chybět pořádný školní výlet. V minulých letech jsme všichni byli ochuzeni o výlety na konci školního roku. Ne, že bychom nikam nejeli, ale celodenní výlety se nekonaly.

Blížící se konec školního roku, před námi jsou prázdniny. Nesmí tudíž chybět pořádný školní výlet. V minulých letech jsme všichni byli ochuzeni o výlety na konci školního roku. Ne, že bychom nikam nejeli, ale celodenní výlety se nekonaly. Letos jsme si to však vynahradili. Byl naplánován výlet na farmu „Moulisových“ a do Koněpruských jeskyní.
Ve čtvrtek 2.6.2022 jsme v 8:00 nasedli do autobusu a vyjeli od školy. Nikdo ve škole nic nezapomněl, a proto jsme mohli v klidu odjet. První zastavení našeho výletu byla již zmíněná farma. Tato farma se nachází nedaleko Blovic v obci Milínov. Děti se zde seznámily s prací na farmě, co všechno je třeba udělat, než se zaseje první semínko do půdy, když začne sklizeň obilí a když se péče chléb. Děti si zkusily z připraveného těsta vyrobit svoje pečivo, které si pak odnesly domů. Další část programu na farmě byla ukázka dojení a výroby másla. Každý si zkusil podojit „kravičku“ a stlouci pravé máslo, které jim pak bylo namazáno na chleba. Myslím, že dětem chutnalo a na farmě se jim líbilo. Uviděly i stáje s koňmi a jiná domácí zvířata.
Okolo poledne jsme opustili farmu a jeli dále. Čekaly nás Koněpruské jeskyně, které se nachází nedaleko Berouna. Před vstupem do Koněpruských jeskyň děti ohromil vápencový lom, kde probíhaly těžební práce. Ty nádherné barevné útesy lomu ohromily každého z nás. Někteří nevěděli, co je v jeskyních čeká, na co se mají těšit. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a čekali na vstup do jeskyň. Průvodci, kteří nás provázeli jeskyněmi, podávali informace a my napjatě poslouchali. Každý z nás vnímal krásu jeskyní. Poutavé vyprávění o „Koněpruské růžici“ a o „penězokazecké dílně“, stejně tak jako potěšení z nádherných stalaktitů, stalagmitů a stalagnátů, překrásných krápníkových „Varhan“ i zaujetí z kosterních pozůstatků živočichů, to vše nás ohromilo a zanechalo v nás velké zážitky. Děti si poté mohly zakoupit suvenýry, které doma určitě potěšily. Vraceli jsme se domů potěšeni, ale i unaveni. Před školou nás již čekali nedočkaví rodiče. Věřím, že dětem se výlet líbil a zanechal krásné vzpomínky na celý život a že tato návštěva v jeskyních nebyla poslední.
Přeji všem dětem krásné prázdniny a mnoho radostných zážitků.

Mgr. Jaroslava Průchová

Datum vložení: 17. 6. 2022 13:44