Advent a Vánoce v naší třídě

V době adventu jsme se všichni připravovali na nejkrásnější a nejočekávanější dny v roce. Děti počítaly dny, kdy už budou Vánoce a přijde Ježíšek, který nadělí dárky pod stromeček.

V době adventu jsme se všichni připravovali na nejkrásnější a nejočekávanější dny v roce. Děti počítaly dny, kdy už budou Vánoce a přijde Ježíšek, který nadělí dárky pod stromeček.

Při hodině pracovní činnosti jsme na začátku adventního období vytvořili krásný adventní věnec, který nám svítil každé pondělí. Jak všichni víme, do školy v neděli nechodíme, a proto se věnec mohl rozsvítit až v pondělí. To nám však nevadilo. Čtyřikrát jsme mohli náš věnec rozsvítit. Při třetím rozsvícení jsme začali poslouchat koledy, neboť se blížil čas vánoční. Při hodině hudební výchovy jsme se jich i několik naučili. I v ostatních hodinách jsme se všichni připravovali na Vánoce. Děti vymalovaly pro své maminky krásné hrnečky. K zvykům a tradicím patří péci vánočku. I my jsme se rozhodli si ji upéci. Jak se nám podařily uvidíte na našich fotografiích. Každý si ji pak odnesl domů.

Poslední den před vánočními prázdninami byl u nás velmi hezký. V naší třídě nám svítil vánoční stromeček, pod kterým byly dárky. Dívali jsme se na pohádky, rozkrajovali jablíčka, pouštěli lodičky, jedli vánoční cukroví a pili čaj. Pak nastal čas na rozbalování dárků. Všichni jsme měli radost. Dárky nás potěšily.

Vánoční prázdniny utekly rychle a my jsme opět ve škole. Jak všichni víme vánoční období končí svátkem Tří králů tj. 6. ledna, proto jsme si všichni zazpívali ještě koledu „My tři králové“. Při hodině výtvarné výchovy namalovali krále „Kašpara, Melichara a Baltazara“ a šli se na ně podívat. Kam jinam, než do kostela sv. Prokopa do Letin.  V betlémě jsme je uviděli. Tento betlém je mistrovsky vyroben. Řezbář použil k výrobě betléma lipového dřeva. Jednotlivé figurky jsou nádherně vystiženy. Betlém je výtvarné zobrazení Ježíšova narození prostřednictvím figurek. Někdy se též používá výraz jesličky Dětem se betlém velmi líbil. Našli zde i své krále, které ve škole namalovaly.

Období vánoční skončilo. My, ale všichni víme, že za rok se budeme těšit opět na Vánoce.

Hodně zdraví, štěstí a radosti v roce 2022

Přeje všem