Advent v 1. a 3. třídě

Je období adventu a s tím jsou svázané různé pojmy a tradice. Co to vlastně advent je a co to slovo znamená? Kdo byl svatý Mikuláš? To vše jsme si s dětmi vysvětlili na jedné z předvánočních vyučovacích hodin v první a třetí třídě a mimo jiné jsme si dny trochu zpestřili různými přípravami na Vánoce

Je období adventu a s tím jsou svázané různé pojmy a tradice. Co to vlastně advent je a co to slovo znamená? Kdo byl svatý Mikuláš? To vše jsme si s dětmi vysvětlili na jedné z předvánočních vyučovacích hodin v první a třetí třídě a mimo jiné jsme si dny trochu zpestřili různými přípravami na Vánoce. Při pracovních činnostech jsme například vyráběli papírové čertíky, kteří se dětem moc povedli. Dále jsme tvořili výrobky na vánoční jarmark a překvapení pro naše blízké. To vám ale neprozradíme, protože kdo si počká, ten se dočká. K období před Vánoci patří také adventní kalendář a ani na ten jsme samozřejmě nezapomněli. Náš adventní kalendář je v podobě papírových domečků, které si děti naplnily různými bonbóny, a tak se do školy mohou těšit o to víc. Stále nám tu ale ještě něco chybí. Že bychom zapomněli na adventní věnec? Jistě, že ne. Ten jsme si svépomocí také vyrobili a postupně na něm pro zpečetění dalšího ubylého adventního týdne zapalujeme svíčky. K datu 5. prosince si pro nás žáci z deváté třídy převlečení za Mikuláše, čertice a anděly připravili mikulášský den plný zajímavých tvořivých aktivit. Řekli jsme si též, že by bylo dobré trochu „popošťouchnout“ Ježíška, a tak jsme mu napsali dopisy. Ale pozor! Občas se některému z dětí dopis vrátí, a to proto, že nám zrovna ten den ve škole trochu zlobilo.

Chodby rozeznívají vánoční koledy a školou začíná prostupovat vánoční atmosféra. Děti pilně nacvičují na vánoční besídku, na kterou se všichni těšíme. Vánočního ducha jsme vnesli i do samotné třídy, kde jsme ozdobili a rozsvítili vánoční stromeček. Bez dárků by to byly smutné Vánoce, a proto nesmí ani vánoční dárky chybět. Ty si mezi sebou děti nadělí navzájem. Zahrají si totiž chvíli na Ježíška a každý takový malý Ježíšek nadělí něco malého pod stromeček zas jinému. Zkrátka, Vánoce, jsme na vás připraveni!

Lucie Krsová

Datum vložení: 23. 12. 2022 0:35