Dárečky pro maminky

Co přichystali prvňáčci pro svoje maminky

Maminka je můj polštářek
pro sladké spaní.

Maminka je můj korálek,
co nikdy nepustím z dlaní.

Maminka je můj medvídek,
veselá pohádka i lžička medu.

Nezlob se, maminko,
líp to říct ještě nedovedu.

Nejlepší maminka

Hned po Velikonocích jsme se s prvňáčky vrhli na výrobu dárků pro maminky. Na začátku května budou slavit svůj svátek.

Ovšem přípravy začaly už na podzim, kdy jsme si zasázeli do květináčků sazeničky fialek. Na jaře už byly fialky krásně vzrostlé. Ze vzorovaného barevného papíru jsme vystřihli velké kolo, správně rozstříhali a za pomoci paní učitelky a paní asistentky sestavili obal na květináč. Ještě jsme ho převázali barevnou stužkou a jeden z dárečků byl na světě.

A protože z vlastní zkušenosti víme, jak potěší, když na nás někdo myslí, rozhodli jsme se, že nezůstane jen u jednoho dárku. Barevnými pastely jsme každý namalovali svou maminku, na zadní stranu nalepili přáníčko a jako rámeček jsme použili barevné špachtle.

Největším dárkem byla vlastnoručně malovaná taška, s tou jsme měli nejvíce práce, ale malování jsme si moc užili a každá z nich byla jedinečná a originální. Teď hlavně aby si maminky braly tašky na nákup a my v nich vždy našly nějakou dobrůtku!

Vše jsme zabalili do malého balíčku a převázali mašlí.

Na naše výrobky se můžete podívat ve fotogalerii.

Milé maminky, k Vašemu svátku Vám přejeme zdraví, lásku a mnoho radosti z nás – Vašich nejmilejších, někdy zlobivých,ale pořád Vašich malých zázraků.

děti z 1. třídy

(k přání se připojují i p. uč. Hana Alblová a p.as. Hana Doubková)

Datum vložení: 16. 5. 2022 22:19
Datum poslední aktualizace: 16. 5. 2022 22:23