Farmapark u Toma (1. až 3. ročník)

„Ahoj, já jsem Milan. Řekni: Ahoj, Milane! A tohle je Mája. Řekni: Ahoj, Májo!“ Tak přesně těmito slovy nás přivítali na Farmaparku u Toma.

„Ahoj, já jsem Milan. Řekni: Ahoj, Milane! A tohle je Mája. Řekni: Ahoj, Májo!“ Tak přesně těmito slovy nás přivítali na Farmaparku u Toma. Nejprve bylo vidět u dětí malinké zděšení, ale následně se jim očička rozzářila a dychtivě očekávaly další pokyny. Počasí bylo chladné, a proto jsme byli uvedeni do vyhřáté místnosti. Dalo by se říci, že to byla taková „stodola“. Pod nohami nám šustila sláma, ale bylo tam čisto a teplíčko. Než začala naše cesta parkem, posilnili jsme se svačinou. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny. První skupinu (2. ročník) měla na povel Mája a druhou skupinu (1. a 3. ročník) měl na starost Milan. Každá skupinka šla jiným směrem, ale nebojte se, všichni viděli všechna ta krásná, chlupatá a mazlivá zvířátka. Děti byly ve svém živlu. Jít do výběhu ke zvířátkům a ještě k tomu je moci nakrmit a podrbat, tak to bylo to pravé ořechové. Jen do výběhu s lamami jsme nešli. Vlastně jsme nešli ani moc blízko, jelikož lamák Karel na nás plival. Naopak takové kozičky si naši návštěvu užívaly. Viděli jsme divoká prasátka, oslíky, slepice, husy, králíky, koně, krávy, skunky, ovce i lišku. Prohlídka končila ve výběhu u daňků. Museli jsme být úplně potichu a moc se nehýbat, abychom je nevyplašili. Povedlo se a daňci k nám přišli a dokonce si od nás vzali pamlsky. Jak jinak zakončit výlet než nakupováním suvenýrů. Poslední společná fotka a odjezd domů. Pokud sem pojedete s dětmi také na výlet, určitě zde fotku najdete vystavenou. A protože tento výlet byl i naučný, budeme s dětmi ve škole vypracovávat pracovní listy na téma zvířátka. Alespoň zjistíme, zda dávaly pozor a něco si zapamatovaly.

Bylo to prostě super, protože i děti byly super. Děkujeme

Fotografie opět naleznete ve fotogalerii.

Každé zvířátko má svůj příběh. Můžete si o nich přečíst na webových stránkách Farmaparku u Toma.

Hana Doubková

Datum vložení: 31. 10. 2022 9:14